Józef Piłsudski i II Rzeczpospolita

Switch to desktop

Historie rodzinne

Dział ten przeznaczamy na publikowanie Państwa rodzinnych historii. To miejsce szczególne, pełne osobistych doświadczeń i żywe świadectwo, tak zagmatwanej i tragicznej polskiej historii. Jeśli pragniecie Państwo podzielić się swoją opowieścią zachęcamy do nadsyłania relacji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Zapraszamy także na forum dyskusyjne do działu - Historie rodzinne.

Mieczysław Kwieciński pseudonim „Oset” urodził się 2 czerwca 1893 r. w Miechowie. Był synem małżonków Mateusza Kwiecińskiego (urzędnika kolejno: gminnego, powiatowego w Miechowie, a w końcu gubernialnego i wojewódzkiego w Kielcach) i Weroniki z domu Klatt.

kwiecRozpoczął naukę w gimnazjum rosyjskim w Kielcach, aby po strajku szkolnym w 1905 roku kontynuować ją dalej w kieleckiej Szkole Handlowej. W starszych klasach kieleckiej handlówki uczestniczył w działalności tajnych kółek patriotyczno niepodległościowych, których ram organizacyjnych i struktury nie sposób obecnie odtworzyć. Był współorganizatorem skautingu na Kielecczyźnie. O udziale Kwiecińskiego w tworzeniu kieleckiego „Zarzewia” wspomina Kazimierz Pluta-Czachowski. W 1911 roku skończył Kielecką 7-klasową Szkołę Handlową Miejską (matura).

Czytaj więcej...

Copyright © 2006-2015 ISSN 1899-8348

Top Desktop version